Project Description

Rodinný dom S1

Zastavaná plocha : 135,9 m² • Úžitková plocha: 116,1 m²

Rodinný dom S1 ponúka aj napriek relatívne malej zastavanej ploche veľkorysé vnútorné priestory. Hmota domu priznáva rozdelenie jednotlivých zón uskočeným pôdorysom medzi spoločenskou a súkromnou časťou. Spoločenskú časť domu tvorí priestranná obývacia izba s jedálňou a nadvezujúca kuchyňa.  Priestor ešte viac zväčšuje veľké presklenie, ktoré vďaka vhodnej orientácii zvyšuje solárne zisky v zime, a na druhej strane konzolové prestrešenie okna zamedzuje prehrievaniu v lete.

Druhú časť domu tvorí súkromná zóna, ktorá je ľahko modifikovateľná. Súčasná dispozícia sa skladá z dvoch spální, dvoch kúpeľní a jednej pracovne. Ak by rodine postačovala jedna kúpelňa, je možné navrhnúť namiesto rodičovskej kúpeľne šatník. Taktiež je jednoducho možné navrhnúť samostatné wc v zádverí.

Neexistuje univerzálna dispozícia a preto vždy navrhujeme finálnu dispozíciu po konzultáciach so stavebníkom,po analyzovaní jeho preferenciach a prioritách.

Návrh domu počíta so záhradným domčekom, ktorý bude služiť ako sklad náradia, záhradnej techniky, prípadne bicyklov. Na parkovanie budú slúžiť dve parkovacie miesta pred domom.